Jdi na obsah Jdi na menu
 


Připomínka jednoho majitele garáže k plánované akci - částečnému zakrytí oken

4. 8. 2012
Dobrý den,
po přečtení zápisu cítím potřebu vyjádřit nesouhlas s bodem v odstavci 6-diskuze:
---------------------------------------------

- ventilační okna na jednotlivých patrech jsou výrazně předimenzovaná = vzniká tak velký průvan, v zimě jimi hodně protahuje a zanáší se tudy dovnitř i sníh – výbor dnes navrhl možnost provést svépomocí částečné zakrytí otvorů průhledným polykarbonátem = bylo prodiskutováno na Shromáždění a odsouhlasena realizace, provedení zajistí výbor SVG,

---------------------------------------------
Garáž přece není objekt určený k bydlení a je zde potřeba všechny místnosti řádně provětrávat. Za mokra a sněhu se vždy s autem zanese voda a sníh do garáže a jedině pořádný průvan dokáže zajistit průběžné řádné vysychání. Pokud zamezíme řádné odvětrávání, budeme za pár let řešit plísně a různé zápachy. Argument typu, že je někomu zima, mi opravdu připadá "mimo" ... když je mi v garáži zima, tak se prostě obléknu tak aby mi nebyla. Pokud si z garáže někdo chce udělat dílnu a pohybovat se tam i v zimě nedostatečně oblečen, neměl by to být argument k omezení větrání pro ostatní. Dotyčný ať si prostě ve své garáži přitopí "za své" a neomezuje ostatní takovými nesmysly ... já zkrátka ve své garáži plíseň nechci (!!!) a myslím že je to i v rozporu se základními hygienickými předpisy.
Proto zásadně nesouhlasím s jakýmkoliv omezením větrání v objektu garáží. Souhlasím s vyřešením navátého sněhu, ale třeba nějakou vhodnou stříškou a ne tak, že se zabední okna.
Věřím, že výbor tuto záležitost ještě uváží (schůze nebyla usnášeníschopná), abychom v budoucnu nemuseli řešit hygienické problémy  ...  snad nemusím připomínat, že plísně představují zdravotní ohrožení a odstraňují se opravdu hodně obtížně a za značných finančních nákladů. Proto nedopusťme, aby několik zimomřivých jedinců, kterým se nechce přitápět si za vlastní peníze, zapříčinilo nákladné odstraňování následků omezeného větrání. Takovouto akci bychom pak zaplatili všichni společně.
Věřím, že nakonec zdravý rozum zvítězí obdobně jako se nakonec podařilo úspěšně vyřešit parkování cizích vozidel v blízkosti vjezdu.
S pozdravem
Ing.Hlavnička, G21
------------------
P.S. Píšu tuto připomínku pouze takto mailem, pro přímý zápis na web https://svg-kralovicka.estranky.cz/clanky/vase-vzkazy-a-pripominky/ jsem nenašel potřebný vstup pro zavedení nového tématu, pouze pro přidání komentáře k již zavedeným tématům.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce výboru SVG

(Petr Beránek, 15. 8. 2012 13:42)

Dobrý den pane Hlavničko,
děkujeme Vám za Váš názor k plánované akci - částečnému zakrytí ventilačních oken polykarbonátem.

Vaše reakce přiměla členy výboru SVG k opakované diskusi jak o samotném zakrytí oken tak i o několika souvisejících věcech ve fungování společenství, které je potřeba do budoucna vyřešit. Proto mi odpověď na Váš e-mail trvala tak dlouho. Naše závěry jsou sepsányv zápisu z jednání výboru SVG, který jsem až teď dokončil (posílám Vám v příloze).

To, že jsou ventilační otvory našich garáží 10-ti násobně předimenzované, je zřejmé již z projektové dokumentace stavby.Toto intenzivní provětrávání způsobuje v zimě problém při náhlém oteplenívenkovního vzduchu, kdy v přiváděném teplém venkovním vzduchu obsažená vodní pára rychle vykondenzuje na všech vnitřních prostorách (stěny, automobily, předměty, elektroinstalace). To je hlavní důvod, proč částečné zakrytí hodláme provést. Další důvod je zamezení zanášení sněhu (v zimním období) a zanášení nečistot (celoročně). Rozhodně není důvodem, aby nebyla někomu zima.

Rozměry ventilačního otvoru jsou 3500 x 1200 mm, plánované částečné zakrytí bude tvořit čirá polykarbonátová deska o rozměru 2000 x 1200, umístěná nahoře i dole v liště, uprostřed tohoto otvoru. Po obou stranách tak vznikne dostatečný otvor k větrání garáží.

Na tomto provedení se shodli všichni majitelé garáží, kteří se zůčastnili letošního Shromáždění. Škoda, že jste nebyl.

Nicméně nechceme ignorovat Vaší připomínku, proto provedeme zakrytí "na zkoušku" v patrech 2B, 3B a následně vyhodnotíme (tak jak je to v zápisu v příloze). Dalším majitelům to zároveň pomůže udělat si představu, jak to bude vypadat.

Vaše připomínka i naše vyjádření je stejně tak jako všechny zápisy vyvěšena na webových stránkách společenství, kde k ní mohou ostatní majitelé psát komentáře.

S pozdravem, za výbor SVG Petr Beránek.