Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy

16. 11. 2007
 

Dobrý den pane Beránku,

opět se mi objevilo zatékání do garáže západní zdí v prostoru vpravo od okna ve výši cca 2m. Zatékání zcela jistě nesouvisí s oknem, je způsobeno průsakem skrz zeď. Opět jsem pořídil jsem fotodokumentaci, jelikož se jedná o setrvalý a stále neměnný stav rád bych znal v jakém stádiu se nachází oprava západní zdi. Dále bych se chtěl zeptat, proč stále nejsou provedeny omítky atik a zdí na střeše? Také jsem si všiml v přízemí, jak jsou v podlaze vyřezány dilatační spáry, že dochází k vydrolování tmelu, týká se hlavně přechodu na nájezdové rampy. Poslední dotaz se týká vjezdových vrat, respektive doby po jakou zůstávají otevřena. Proč nelze nastavit po průjezdu vozidla (po přerušení paprsku) automatické zavření po 5-10 vteřinách, v případě neprojetí vozidlem (nepřerušení paprsku) zavření na tzv. „time out“ např. po 50 vteřinách? Současné nastavení je nešťastné, neboť někteří nejsou ochotni čekat takovou dobu a odjíždí od nezavřených vrat. Pak hrozí, že „kdokoliv“ může vejít do garáží, někdy se dveře nezavřou  a jsou otevřeny do doby než někdo další přijíždí, nebo vyjíždí.

Za odpovědi předem děkuji. S pozdravem Jaroslav Schwarz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď

(Petr Beránek, 16. 11. 2007 19:49)

Vážený pane Schwarzi,
pokusím se Vám odpovědět na Vaše dotazy. Zatékání západní zdí řeší i majitelé garáží č. 65 p. Stupka a č. 66 p. Singer. Jejich reklamace, včetně odpovědi od Inby jsou vyvěšeny na nástěnce. Vám navrhuji, abyste také zaslal Inbě reklamaci. Zatmelení a nátěr západní stěny bude provádět fa Mareš z Českých Budějovic, čeká však na vhodné počasí.
Atiky na střeše bude také natírat fa Mareš a dle vyjádření Inby se opět čeká na příznivé počasí. Vydrolování dilatačních spár nebylo předmětem poslední reklamace, nevšimli jsme si tohoto problému a proto Vám navrhuji, abyste i toto připojil k reklamaci zatékání západní stěnou do Vaší garáže. Současně Vás žádám, abyste kopii reklamace poslal na SVG.
S dotazy ohledně automatického zavírání garážových vrat se, prosím, obraťte na firmu Golden Gates. Několikrát jsem žádal e-mailem jejich zástupce o schůzku, o vysvětlení a o případné změny, avšak bez odezvy.
Doufám, že jsou mé odpovědi dostačující a jsem s pozdravem
Petr Beránek